Közösségfejlesztésre nyert támogatást a Jézus Szíve Plébánia

Közösséget erősítő programokra nyert csaknem 50 millió forintot a Jézus Szíve Plébánia. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által biztosított támogatást két év alatt költheti el az egyházközség. A projekt első állomása a január végi, hagyományos bál lesz, amelyet aztán számos, közösségfejlesztő alkalom követ majd a későbbiekben.


Szűcs Imre: az egyházközség híveit szeretnék még jobban összefogni, minden korosztályt megszólítva

– Az egyházközségünk híveit még inkább összefognánk, és a fiatalokat, a felnőtteket, valamint az időseket is megszólítanánk – mindenkit a maga érdeklődési körének megfelelően. Gondolok itt például a bibliakörre, a katekumenátusok képzésére, a házasság előtti felkészítésre, a Nagykanizsán már hagyományos imasétára, a nyaranta több helyen is megrendezendő imatáborokra, a Cursillo lelkiségi mozgalmának még szélesebb körben történő megismertetése és megszerettetése a felnőttek körében, valamint – a minden egyházközség életéhez hozzátartozó – éves, több alkalommal meghirdetett zarándoklat, akár gyalogosan, akár autóbusszal is – összegezte a terveket Szűcs Imre plébános.