Papp Nándor győzött

A versenyre 60 év feletti nagykanizsaiak nevezhettek, végül 9-en vállalták a megmérettetést. A hagyományokhoz híven hétfordulós svájci rendszerben, 2x20 perces játékidővel rendezett bajnokságot veretlenül, 6,5 ponttal nyerte meg a Kanizsai Szenior Sakkbarátok Körének elnöke. Második Dalocsa Endre lett 5 ponttal, míg a harmadik helyen – hármas holtverseny után – Földesi Zoltán végzett. A dobogósok továbbjutottak az országos döntőbe, ahol Papp Nándor szerint a középmezőnyben végezhetnek majd. – Sajnos tudomásul kell venni, hogy nyílik az olló. Mindig friss 60 évesek szokták nyerni az országos döntőt, akik éppen átlépték a küszöböt. Mi meg egyre messzebb vagyunk ettől a 60 éves kortól. Én azt gondolom, hogy a tavalyi évhez hasonlóan, a 10-12. hellyel meg lennék elégedve - fogalmazott Papp Nándor a Kanizsai Szenior Sakkbarátok Körének elnöke.