Motiváltak!

A kanizsai csapat a 12. percben szerzett vezetést Kovács György fejesével. A mérkőzés alakulását nagyban befolyásolta, hogy még az első játékrész vége előtt sikerült kétgólosra növelni a dél-zalai csapat előnyét. – Az 5-0 valós, mert a játék képe alapján benne volt, de az elején nem éreztem, hogy ez az Atád feltett kezekkel jött volna ide. Jókor rúgtuk a gólt – bár rosszkor nem lehet gólt rúgni –, de hála Istennek jött megint a fejesgólom az elején, az kellett, megnyugtatta a csapatot. Tudtuk játszani a játékunkat, utána mondtam is a fiúknak, hogy rá kell rúgni még egyet, nehogy a kihagyott helyzetek, a meg nem adott gól és tizenegyes, valamint a kapufák megbosszulják önmagukat. Aztán ez is sikerült - emlékezett Kovács György.

Kifejezetten előnyös pozícióból várhatja a visszavágót az UFC, hiszen öt góllal győzött és még csak gólt sem kapott hazai pályán. Ennek ellenére a csapat nem bízza el magát, még az Olajbányász-stadionban mutatott játéknál is jobban szeretnének teljesíteni Nagyatádon. Meg vannak azok az eszközök, amivel meg tudom értetni a fiúkkal, hogy ez még nincs meg. Senki ne gondolja azt, hogy ez megvan, mert sehol nem olvastam vagy láttam még, hogy Nagykanizsa NB III-as. Majd vasárnap vagy hétfőn, amikor az újságok megírják, akkor el lehet hinni, de addig nem. Inkább azt mondom, hogy kétszer olyan erőbedobással kell csinálunk a dolgunkat - mondta Gombos Zsolt vezetőedző.

A harmadosztályért folytatott párharc visszavágója szombaton 17 órakor kezdődik Nagyatádon.