Beszédes jelek
Reumatológiai gondokról hallhattak előadást tegnap az érdeklődők a Hevesi Sándor Művelődési Központban.
Évről évre, de akár napról napra is csökkenhet a testmagasság, nehezebb bekötni a cipőt vagy éppen nem szűnik a nyakfájás – ezek a tünetek reumatológiai megbetegedéseket jelentenek. Manapság pedig már egyre több korosztályt érintenek ezek a gondok. - Nemcsak a szívbetegeknek rendezünk mi előadásokat, hanem minél több embert szeretnénk megszólítani, akik más problémákkal küzdenek, mert nekik is szükségük van arra, hogy meghallgassák őket. Nagyon sok a beteg, akinek a lába vagy keze, vagy más testrésze fáj. Próbáljuk azt közvetíteni, hogy másra is oda kell figyelni, így nemcsak a szívbetegségről és a szívbetegeknek tartunk előadást, hanem mindenkinek szól a mi kis előadásunk - mondta Hegedűs Györgyné, A Szívbetegekért Egyesület elnöke.
Dr. Fliszár Mária reumatológus főorvos hangsúlyozta, már 40 éves kor felett lehet számolni a kopásos betegségek megjelenésével, az ezek okozta fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal. - Elsősorban gerincbetegségekkel, nyaki, deréktáji panaszokkal találkozunk, amelyek nagyrészt a munkánkból erednek. Nagyon pici izmok vannak a gerincoszlop mellett, csak ahogy a fejünket előre hajtva tartjuk, az 6-8 kilogramm terhet jelent a nyaki izmokra – amit nem is gondolnánk. A munkahelyeken 6-8, néhol 10-12 órát is kell tartani a testünket ilyen görnyedt tartással, így ezek az izmok előbb-utóbb nyilvánvalóan elfáradnak. Ha megelőzésképpen ezeket megerősítjük, átmozgatjuk őket megfelelő mozdulatokkal, akkor megóvhatjuk magunkat a kellemetlen tünetektől - fogalmazott Dr. Fliszár Mária, a Kanizsai Dorottya Kórház Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályának osztályvezető főorvosa. A torna mellett a megfelelő testsúly, valamint a vitaminok és az ásványi anyagok pótlása, főként a D-vitamin, a kalcium és a magnézium segítheti a reumatológiai problémák csökkentését.
A rovat további hírei: Színes
Valóban az egészség a legnagyobb ajándék
2019. dec. 10. 11:50Újra indul a K&H gyógyvarázs: gyermekem varázslatos gyógyulásának története szavazás.
Mesterséges idegsejteket fejlesztettek ki brit kutatók
2019. dec. 10. 10:40Mesterséges idegsejteket fejlesztettek ki brit kutatók, az apró "agyi chipek" olyan betegségek gyógyításához jelenthetnek új utakat, mint az Alzheimer-kór.
Az idei ősz volt a legmelegebb 1901 óta
2019. dec. 9. 13:00Az őszi középhőmérséklet ebben az évben 12,64 Celsius-fok volt, ami 0,05 fokkal haladja meg az eddigi legmelegebb, 1926-os ősz hőmérsékletét.
A szeretetfa mézeskalácsai
2019. dec. 6. 10:44A Nagykanizsai Család- és Gyermekjóléti Központ „Segíts, hogy segíthessünk” Alapítványa hetedik alkalommal állított fel mézeskalácsokkal díszített „szeretetfát” a Halis István Városi Könyvtárban. A segíteni és adakozni vágyók - egészen január 6-ig – a fa előtt lévő ládikából hazavihetnek egy-egy mézeskalácsot a maguk által gondolt adomány fejében.
Elkezdődött a 130. országos énekesmadár-etetési szezon
2019. dec. 6. 08:12Elkezdődött az énekesmadár-etetési időszak fő szezonja, amely hazánkban az első őszi fagyok beköszöntétől márciusig tart.
BfNP: A hónap állata a Füstös ősziaraszoló
2019. dec. 5. 14:00A hónap állata a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén: a Füstös ősziaraszoló. Egy lepke, ami novemberben, december elején aktív és csak a hímek tudnak repülni.
A rossz élmények feldolgozásában kulcsfontosságú sejteket fedeztek fel az MTA-n
2019. dec. 5. 11:50Szőnyi András, Zichó Krisztián és kutatótársaik Nyiri Gábor vezetésével olyan sejtcsoportot találtak az agyban, amely kulcsszerepet játszik a negatív tapasztalatok feldolgozásában.