Egyházközségi bált rendezett a Jézus Szíve Plébánia

290-en érkeztek idén a mintegy két évtizedes múltra visszatekintő Jézus Szíve Bálba. A jó hangulatról és a színvonalas produkciókról minden évben az egyházközség tagjai gondoskodnak. – Ez az este vagy éjszaka, ez az időszak arról szól, hogy leülünk egymás mellé, egy jót vacsorázunk, beszélgetünk, ilyen terefere beszélgetésekre kerül sor. Rácsodálkozunk a másikra, hogy végre leült mellém, ő is itt van, de jól nézel ki, milyen csinos vagy. Ez egy jól eső érzéssel tölti el az embert, és egy nagyszerű közösségépítő minden egyes ilyen alkalom – mondta el Szűcs Imre, a Jézus Szíve Plébánia plébánosa.


A Jézus Szíve Díjat idén Némethné Horváth Emília kapta (Fotó: Gergely Szilárd)

Többen rendszeres visszatérői az egyházközségi bálnak. Bánhidi-Etler Anna már kicsi kora óta részt vesz a rendezvényen. – Jó kicsit kilépni a hétköznapokból, kilépni a mindennapok sűrűjéből, és kicsit jól érezni magunkat a barátainkkal, fiatalokkal és idősebbekkel, örökifjakkal egyaránt – fogalmazott Bánhidi-Etler Anna. Az est egyik fontos momentuma a Jézus Szíve Díj átadása volt. Az elismerést Némethné Horváth Emília kapta az egyházközségért végzett munkájáért. A műsor tematikáját a Kérem a következőt! című népszerű magyar rajzfilmsorozat, azaz Dr. Bubó és társai ihlették. A közösségek táncprodukciói idén is nagy sikert arattak. A bál a közösségépítés mellett jótékony célt is szolgál. Az est bevételélt idén a plébánia nyílászáróinak felújítására fordítják.