Óvodát épít a református egyházközség

Új óvodája lesz Nagykanizsának – erről is tárgyaltak a napokban az önkormányzati képviselők a soron kívüli közgyűlésen. A Nagykanizsai Református Egyházközség pályázati forrásból építi fel a református óvodát a Kálvin téri templom közelében, a Rozgonyi és a Hunyadi utca sarkán.

– Ott, ahol azok a rossz állapotú épületek vannak. Ezeket már az egyházközség megvásárolta, ám az a terület kicsi ahhoz, hogy oda egy új óvoda felépüljön. Ezért ehhez kellett egy kis területet lecsípni a város tulajdonában lévő, de a Nagykanizsai Szakképzési Centrum által működtetett területből – ami tulajdonképpen a Zsigmondy-iskola melletti parkolórész. Egyeztetések előzték meg ezt is. Miután meghoztuk ezt a döntést, illetve az egyházközség megvásárolja ezt a területet a várostól, akkor talán már ebben az évben az alapkőletétel is meglesz –  tájékoztatott Dénes Sándor polgármester.