Felrakták a napelemeket

A végső munkálatok gyakorlatilag már tavaly elkezdődtek a templom illetve a parókia tetőszerkezetének cseréjével. Ezekben a napokban a pályázati támogatással megvalósult energetikai felújítás utolsó mozzanatai zajlanak: napelemeket helyeztek el a parókia tetőszerkezetén. – Az egyházközségünknek, a gyülekezetnek tulajdonképpen két nagy költsége van. Az egyik a lelkész költség, hiszen a gyülekezeti tagok tartják el a lelkészeket, illetve az ő adományukból működik az egyházközség. És a másik ilyen nagy költség a rezsiköltség, ezen próbálunk spórolni, próbáljuk kiváltani. Bízunk benne, hogy ez a napelem mennyiség, amit most felteszünk, az áram szükségletünket fedezni fogja. Emellett a templom fűtése, valamint a működtetésünkhöz szükséges villamos áram mennyiségének kiváltása ezzel megtörténik – mondta el Hella Ferenc református lelkipásztor.


A végső mozzanatok a parókia tetején (Fotó: Gergely Szilárd)