Már javában tart Nagykanizsa és a megye első református óvodájának az előkészítése

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a Nagykanizsai Református Egyházközség pályázati forrásból építi fel intézményét a Kálvin téri templom közelében, a Rozgonyi és a Hunyadi utca sarkán. Az óvodában várhatóan 3 csoportban, 75 gyermeket fogadnak majd, és nemcsak a nagykanizsai, hanem az egyházközséghez tartozó települések gyermekeit is várják felekezeti hovatartozás nélkül. A Magyarországi Református Egyház Országos Óvoda Programjának köszönhetően megyeszerte több intézményt is épít vagy felújít.


A Nagykanizsai Református Egyházközség pályázati forrásból építi fel intézményét a Kálvin téri templom közelében

– Országos szinten körülbelül kilencven igény érkezett a református egyházhoz, a zsinathoz. Ebből körülbelül hatvanegynéhány projekt fog megvalósulni. Ennek nagyrésze, körülbelül negyven óvoda, ami teljesen zöld beruházás, tehát új óvodákat építenek. A fennmaradó huszonegynéhány óvoda pedig már létező, már működő óvoda, ezek eddig nem kaptak támogatást, most viszont felújítják vagy bővítik, vagy olyan dolgot végeznek el rajtuk, amire szükség van – mondta el Hella Ferenc református lelkipásztor.