A világ a mi szemünkkel

Megnyílt a bolyais diákok rajzkiállítása a HSMK-ban. A világ a mi szemünkkel című tárlat a művelődési központ Ifjúsági Galériájában látható. A Bolyai-iskola hagyományos, tavaszi ünnepi hetének nyitánya a rajzkiállítás, amelyen az intézmény fiatalabb és idősebb diákjai is bemutatják tehetségüket, illetve azt, hogy mit sajátítottak el tanáraiktól. – Évről évre igyekszünk teret adni a tehetséges tanulóinknak. Ennek az egyik színtere iskolánk galériája. A másik pedig – ami nagy örömmel tölt el minket –, hogy évről évre itt, a HSMK Ifjúsági Galériájában tudnak ezek a kis fiatal, tehetséges alkotóink bemutatkozni - mondta el Tulman Géza a Bolyai-iskola tagintézmény-vezetője.

A rajzolás az egyik legfontosabb kifejezési forma a gyerekek számára, így tudják legkönnyebben megjeleníteni, milyennek ismerték meg a körülöttük lévő világot. Az alkotás ráadásul az egyik legjobb tehetségcsiszoló forma, hangzott el a kiállításmegnyitón. A tanulókat és felkészítő tanáraikat Lehota M. János esztéta méltatta, köszöntőjében Henry Fordot idézve. – Ha a sikernek van titka, akkor az abban a képességben rejlik, hogy megértjük a másik ember nézőpontját, és az ő szemszögéből is látjuk a dolgokat, nem csak a sajátunkéból - fogalmazott az esztéta. A kiállítás május 28-ig látható a HSMK Ifjúsági Galériájában.