Bemutatták az Éljen VárosuNK! Egyesület polgármesterjelöltjét

Bemutatták az Éljen VárosuNK! Egyesület polgármesterjelöltjét. Dr. Hári Tibor Kanizsán született és jelenleg is itt él. Doktori címét Pécsett, az egyetem jogtudományi karán szerezte. Előbb bírósági fogalmazóként, majd bíróként dolgozott, 1991 óta pedig ügyvédként tevékenykedik. Dr. Hári Tibor hangsúlyozta, azzal a feltétellel vállalta el a jelöltséget, amennyiben független maradhat, de a helyi politikában jelentőséggel bíró, jegyzett ellenzéki pártok is támogatják. Az ellenzéki jelöltet, akinek nincs politikai tapasztalata, a mások mellett az MSZP, a DK és a Jobbik összefogásaként létrejött szervezet indítja.


Dr. Hári Tibor Kanizsán született és jelenleg is itt él

 – Mindig is a közélet és a politika iránt érdeklődő ember voltam – bár személyesen, a politikában, közéletben nem vettem részt. Én azt látom, hogy a következő őszi önkormányzati választásoknak a tétje egészen más, mint az előzőké. Úgy gondolom, hogy amennyiben a Fidesz ősszel is tarol – ugyanúgy, mint eddig –, akkor a végrehajtó hatalomnak ezt a totális és végzetes koncentrációját nem lehet megállítani. Ez nem lesz jó sem az embereknek, a polgároknak, sem az országnak, ugyanis hallani a győzelmük esetén tervezett alkotmánymódosításokról. Ez fordítva is igaz természetesen. Amennyiben az ellenzék győz a fővárosban és néhány városban, akkor az megfordítja ezt a helyzetet és a hatalom, a jelenlegi rezsim erózióját eredményezheti – mondta Dr. Hári Tibor, az Éljen VárosuNK! Egyesület polgármesterjelöltje.