Egy lépésre a bajnoki címétől

Horváth Ádám a Kanizsa Motocross SE 65 ccm-es kategóriában induló fiatal versenyzője tovább folytatta sikeres menetelését.

Már nem is meglepő, ha utánpótlás motokrossz, akkor a kanizsai Horváth Ádám a dobogó legfelső fokáról integethet

A korábbi Magyar Kupa-sorozatban aratott győzelme után a magyar nyílt junior motokrossz bajnokság 5. fordulójában Kalocsa-Foktőn versenyzett Ádám a teljes magyar utánpótlás versenyzői gárdát felvonultató mezőnyben. Az első futamában 35 másodperces előnnyel intették le a második helyezett előtt. A második start után a kanizsai versenyző szoros, nagy csatát vívott az első helyért, melyet később meg is szerzett. Ezzel az összetettben is első lett, gyűjtött újabb 50 pontot az eddigiekhez, így a bajnokság utolsó – októberi ajkai - versenye előtt már húsz pont az előnye – kézzel fogható közelségbe került tehát a magyar bajnoki cím.