Nyílt napot tartottak a Mezőben

Nyílt napot tartottak a Dr. Mező Ferenc Gimnáziumban. A tájékoztatóra a nyolcadik osztályos tanulókat és szüleiket várták. A felvételi követelmények mellett a jelentkezés menetéről és az ahhoz kapcsolódó határidőkről is szó esett. Az érdeklődők bepillanthattak a gimnáziumi mindennapokba, valamint ízelítőt kaptak a képzési lehetőségekről.


Felvételi követelményekről, fontos határidőkről is szó volt a nyílt napon

– Iskolánkban a három gimnáziumi osztályban négyféle képzésre lesz lehetőség. Az általános gimnáziumi osztály mellett nagy hangsúlyt kapnak a nyelvi osztályok, illetve – a hagyományokhoz híven – elindítjuk az informatikai osztályt is. Amire törekszünk, hogy a törvényi változásokat kövessük. Lehetőséget biztosítunk diákjainknak a nyelvvizsga megszerzésére is, hiszen nyelvvizsgaközpont is vagyunk, továbbá az emelt szintű vizsgákra fokozott felkészítést biztosítunk. Szeretjük, amikor jönnek hozzánk a nyolcadikos diákok, hiszen ők itt szembesülnek először azzal, hogy követelmények vannak, egyúttal megismerkednek az iskolánk életével is. Ilyenkor több helyszínen többféle program várja őket különböző területekről, legyen az természettudományok, dráma, informatika vagy fizika – sorolta Májer Anita intézményvezető.