Országos második és harmadik hely is jutott

Két korcsoportos országos bajnokságon is indultak a PSLE Nagykanizsa ifjú sportlövői és mind Borsos Eszter, mind Tankovics Tamás szép eredményekkel térhettek haza.

A Budapesten megrendezett junior országos bajnokság puska 50 méteres, 60 értékelt lövést magában foglaló kategóriájában a hölgyeknél 7. lett Borsos 607,9 körös teljesítményével.

Tankovics Tamás és Borsos Eszter felkészítőjük, Horváth Károly társaságában az ifjúsági sportlövő ob eredményhirdetése után

Az ifjúsági országoson szintén 50 m puska fekvő (60 lövésesben) léphettek lőállásba a kanizsai klub tagjai és a fiúk mezőnyében Tankovics Tamás a második helyen végzett 606,8 körrel. A lányoknál Borsos Eszter ebben a kategóriában bronzérmes lett - 599,4 körös értékkel. Eszter végig a sorrend 1-2. helyén állt, aztán az utolsó sorozatban, egy kis hiba ejtése után, komoly tartalékokat mozgósítva sikerült visszaküzdenie magát a dobogóra, annak is a harmadik fokára.