Külön megemlékezésen ünnepelték a forradalom hőseit az ÉVE tagjai

Az önkormányzat által szervezett ünnepséget megelőzően az Éljen VárosuNK! Egyesület tagjai is fejet hajtottak szerdán reggel. A frakció tagjai az 1848-49-es forradalom és szabadságharc nagykanizsai emlékműve, a 48-as gyalogezred szobránál tartottak koszorúzást a Deák téren.

Az egyesület tagjai reggel 8 órakor gyülekeztek a Deák téren, majd elhelyezték koszorújukat az emlékmű talapzatánál. Berta Krisztián önkormányzati képviselő gróf Széchenyi Istvánt idézte a megemlékezésen: „Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent és munkálkodhass a jövőn”

– A politikus úgy fogalmazott, hogy a legnagyobb magyar gondolatai meghatározzák a frakció filozófiáját is. – Hiszen tisztelnünk kell a múltat ahhoz, hogy a jelenben a jövőt tudjuk építeni. A gróf szavai örök érvényűek, nem kell bemutatnom senkinek, hogy a gróf úr mit tett a hazáért. Mi is ebben a szellemben munkálkodunk városunkért – nyilatkozta Berta Krisztián, az ÉVE önkormányzati képviselője.

K.T.

(Borítókép: Kanizsa TV)