biológia
A szorongásoldás eszközös terápiájának lehetőségeit vizsgálják a kutatók
2023. szep. 18. - SzínesAz emberi populáció 15-20 százalékát - nagyobb részben a nőket - érintik azok a betegségcsoportok, amelyek közvetlenül a központi idegrendszert támadják, legyen szó depresszióról, poszttraumás szindrómáról, epilepsziáról.
A városi méhlegelők környezeti hatásait vizsgáló kutatási program indult Szegeden
2023. jún. 1. - Színes2021-ben Beporzó hadművelet néven elindított természetvédelmi street art programjában Szegeden tíz helyszínen alakítottak ki vadvirágos méhlegelőket.
Elkészült az első magyar hangyanév-katalógus
2021. júl. 5. - SzínesA hangyafélék családja talán a legismertebb, a legtömegesebb és az egyik legnagyobb ökológiai jelentőségű rovarcsoport, ennek ellenére a legtöbb magyarországi fajnak eddig nem volt egyedi és következetes megjelölése a magyar nyelvben.
Koronavírus - A fertőzés új mechanizmusát fedezték fel szegedi kutatók
2020. szep. 26. - SzínesA koronavírus új fertőzési mechanizmusát fedezték fel a szegedi Pharmacoidea Kft. kutatói, ami lehetőséget biztosíthat a kórokozók sejtbe jutásának gátlására.
Gazdagabb környéken az élővilág is gazdagabb
2020. júl. 2. - SzínesNagyobb a biológiai sokféleség a nagyvárosok jómódúbb negyedeiben, mint a szegényebb részeken – derült ki egy új, magyar tudósok közreműködésével készült tanulmányból.
Hatással van az állatok genetikai sokszínűségére a klímaváltozás
2019. jún. 17. - SzínesHatással van az állatok genetikai sokszínűségére a klímaváltozás.
Már 3600 éve termesztheti az ember a kakaót
2018. okt. 28. - SzínesMa termesztett kakaófák génkészletét elemezve a tudósok kiderítették, hogy a csokoládé alapanyagát nagyjából 3600 éve kezdte termeszteni és nemesíteni az ember.
Az ember nikotinfüggőségéhez hasonlóan a méhek rászokhatnak a rovarirtószer ízére
2018. szep. 2. - SzínesA dohányzók nikotinfüggőségéhez hasonlóan a méhek rászokhatnak a rovarirtóval kezelt táplálék ízére.