verseny

A Csónakázó-tónál zajlott a Zala megye legjobb horgásza versenysorozat második fordulója

2021. jún. 22. - Kanizsai hírek

Feeder és úszós kategóriában indulhattak a pecások a Zala megye legjobb horgásza versenysorozaton. A második fordulónak a Csónakázó-tó adott otthont vasárnap.

Kanizsai cukrász, Somodi János álmodta meg a 2021-es év Balaton Fagyiját

2021. jún. 17. - Térségi hírek

Harmadik alkalommal nyert a Balaton Fagyija versenyen a balatonmáriafürdői Florida Fagyizó édessége. Az idei megmérettetésre 23 finomsággal nevezett 13 Balaton-környéki cukrászda és fagylaltozó. A 2021-es győztes a Mézesem lett, a különlegességet a kanizsai cukrász, Somodi János álmodta meg.

Két első és két második helyet hoztak el az Eraklin Táncklub Egyesület táncosai

2021. jún. 16. - Kanizsai hírek

Kolumbán Elvira és Horváth Gergő a Dunántúl és Közép-Magyarország párosaival mérték össze a tudásukat a pontszerző versenyen.

Rekord nevezés

2021. jún. 15. - Sport

36 indulóval zajlott a hétvégén a kanizsai teniszverseny. Ezúttal is nyílt amatőr páros, és 120+ korosztályban hirdették meg a tornát.

A felnőtteknél 8300, az ifiknél 4365 gramm kellett a győzelemhez a hétvégi horgászversenyen

2021. jún. 15. - Kanizsai hírek

Keszeg, kárász és ponty is horogra akadt vasárnap, a Csónakázó-tónál rendezett horgászversenyen. Ezúttal az Egyesült Izzó Horgász Egyesület tagjai rendezték meg háziversenyüket.

Újabb országos siker a szakképzésben

2021. jún. 11. - Kanizsai hírek

Kiemelkedő eredményt ér el a Thúry György-technikum négy tanulója a Teörek Aladár országos tanulói gyorsíró-, gépíró-, szövegszerkesztő-, és beszédíró versenyén. A Magyar Gyorsírók és Gépírók Országos Szövetségének megmérettetésén az intézmény diákjai már évek óta részt vesznek.

Remekeltek az eraklinosok

2021. jún. 9. - Kultúra

Országos bajnoki címet szerzett Németh Áron és Némethné Vörös Edina, az Eraklin Táncklub Egyesület párosa. A Jánoshalmán tartott megmérettetésen a kanizsai klub versenyzői kiemelkedően szerepeltek, hiszen szereztek még egy második, egy negyedik, valamint egy ötödik és egy hetedik helyezést.

Kiemelkedő sikerek

2021. máj. 26. - Kanizsai hírek

A III. Nemzetközi Rézfúvós Kamarazenei Versenyen arany és ezüst minősítést kaptak Tatár Csaba és Kéthelyi Kornél tanítványai. A XV. Lubik Imre Országos Trombitaverseny döntőjében pedig négy diák képviselte az intézményt.

Horgászással telt a vasárnap a Csó-tón

2021. máj. 17. - Kanizsai hírek

Tagjai számára rendezett versenyt vasárnap a Szúnyog Horgászegyesület a Csónakázó-tónál. Az időjárás ugyan nem hozta meg a halak kapási kedvét, de ez a hangulatot nem befolyásolta.

Remekeltek a zeneiskola diákjai

2021. ápr. 29. - Kanizsai hírek

Kiemelkedő eredményeket értek el a kanizsai zeneiskola növendékei. Az I. Nemzetközi „Zongoramesék” Zongoraversenyen három tanítványt aranydíjjal jutalmaztak. A XII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Versenyen második díjban részesült egy diák. A XIII. Országos Mélyrézfúvós Versenyen pedig továbbjutott 2 kanizsai tanítvány.