Már a kilencedik Versünnepet tartotta a Nagykanizsai Polgári Egyesület

facebook megosztás

A Medgyaszay Házban tartott rendezvényen középiskolások lengyel és erdélyi magyar költők ötvenhatos verseit adták elő, valamint megismerhették Boa Sándor egykori soproni erdészhallgató 1956-os emlékeit. A batthyánys, mezős és zsigmondys diákokból álló verskör tagjai az elhangzott művekkel az 1956-os forradalom hőseire, résztvevőire emlékeztek.

Papp János, a Nagykanizsai Polgári Egyesület elnökhelyettese úgy véli, a kiválasztott versek erkölcsi és lelki üzenete napjainkban is érvényes. – Ezek a versek, amelyekből lelkesítő példaképeket kapunk, éppen hogy a hétköznapjainkban adnak segítséget, eligazítást. Az erdélyi magyarok, akik sorsközösséget vállaltak az ötvenhatos forradalommal, és ezért összesen 3000 év börtönt kellett elszenvedniük. Ezzel megkérdőjelezhetetlen jogot szereztek arra, hogy szavazzanak a magyar országgyűlési választásokon.

A versünnep vendége ezúttal Boa Sándor volt, aki részletesen mesélt az 1956-os forradalomról, amit Sopronban élt meg, illetve a salzburgi internálótáborban történtekről. – Felvonulást szerveztünk, aminek az volt a lényege, hogy elől olyan táblát vittünk, melyre az volt ráírva: „Együtt a lengyelekkel!”. Ezt mi hármas, illetve hatos sorokba, oszlopokba vittük végig a városban. A várkerületen láttuk azt, hogy a soproni posta tetejéről és a Széchenyi-palota tetejéről ránk vannak irányítva a géppuskák. Hála Isten, lövés nem dörrent el onnan - mondta el Boa Sándor, a Nagykanizsai Idősügyi Tanács alelnöke.

A Nagykanizsai Polgári Egyesület következő rendezvénye – hagyományosan - január elsején lesz a Petőfi-szobornál.

 

Fotók: Jancsi László

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.