Húsz éve történt: Nem volt szerencsés az a Bányász-pálya...

Április 8-án volt két évtizede, hogy Tatabányára látogatott a labdarúgó PNB 26. fordulója keretében a Nagykanizsa-LinAir FC legénysége. Érdekesség, hogy az előző szezon egy csoportos második ligájából – az NB I-ből - a Lombard FC Tatabánya, valamint a kanizsaiak az első két helyet elfoglalva jutottak fel az élvonalba.

Az ezredforduló táján ilyen meccsjeggyel fogadták Tatabányán a Nagykanizsa elleni labdarúgó mérkőzésre érkezőket

Fotó: Polgár László

Az őszi kanizsai PNB-s találkozójukon a felek 0-0-ra végeztek, 2000-ben a tatabányai Bányász-stadionba pedig legalább 4 ezer ember látogatott ki, hogy lássa kedvenceiket, no meg a vendég dél-zalaiakat. A hazaiak soraiban - még - ott volt Kiprich József, Mészöly Géza, Szalma József, vagy éppen Vincze István, míg a nagykanizsaiak Kovács Z. - Pálfi, Popovics, Kónya L., Farkas J., Agics, Svélecz, Kovács L., Mikler, Gordian, Papp G. összeállításban futottak ki a tatabányai gyepre (a szünetben Papp Gábort Cs. Horváth Gábor váltotta). Mint szakvezető Kiprich József magát az 58. percben „állította be”, hogy talán ezzel is tovább noszogassa Vincze „Pilut”, aki végül a vendéglátók győztes találatát meg is szerezte a 74. percben (1-0). (S ha már a bevezetőben az 1998-99-es pontvadászatot is érintettük: 1999 tavaszán a Kanizsának kétszer is el kellett utazni a bányászvárosba, mivel áprilisban 1-0-s Tatabánya-vezetésnél méretes vihar miatt félbeszakadt a meccs. Keszei Ferencék így 1999. június 2-án ismét felkerekedtek – pótolni a találkozót. Akkor már garantált volt a fieszta-hangulat, mivel mindkét gárda feljutó volt, a Komárom-Esztergom megyeiek talán csak azért (is) ünnepelhettek boldogabban, mert bajnokként 2-1-re győztek.)