Teljesítette - Lubics Szilvia újabb diadala

facebook megosztás

Harmadik helyen végzett a "Moab240" nonstop ultrafutó versenyen a kanizsai sportoló. „Hatalmas erőpróba volt, de sikerült úgy lefutnom, ahogy körülbelül elterveztem, az pedig, hogy dobogóra állhattam, minden várakozásomat felülmúlta” – írta közösségi oldalán a futó.

Lubics Szilvia ezúttal az USA-ban az Utah államban rendezett Moab240 elnevezésű versenyen mérette meg magát. A 240 mérföldes, azaz 383 kilométeres nonstop erőpróba Moab városból indult, a versenyzőknek ide is kellett visszaérni a kitűzött körpálya teljesítése után. A terep, ahogy az ultrafutó versenyektől megszokhattuk nem volt egyszerű, hiszen néhány rövid aszfaltos rész mellett zömében köves, homokos részek váltották egymást, a nappali mintegy 30 fok mellett pedig éjszaka fagyokra is lehetett számítani. A rendkívüli látványt nyújtó vörös sziklák között zajló megmérettetésen két hegyre (2500 m, 3100 m) futott fel a mezőny. A szintidő szerint 4 nap 17 óra alatt kellett teljesíteni a versenyt, mely közben 16 frissítő állomáson tudtak pihenni, töltődni a futók. Az összesen 8800 méter szintemelkedésű 383 kilométeres Moab240-et Lubics Szilvia 3 nap, 14 óra 32 perc alatt teljesítette.