Három második hely a diákolimpiájukon

Az Országos Ökölvívó Diákolimpiát Tatán rendezték meg, ahol összesen 287 versenyző mérlegelhetett be és a megméretést serdülő és junior korosztályokban rendezték meg a lányok és fiúk mezőnyében. A tatai helyszínen a Kanizsa Box Klub 4 versenyzője képviselte oktatási intézményét és az öklözők 3 ezüstérmet, valamint egy 5. helyezés értek el.

Tóth László edző (balról) és Salamon László ökölvívó tréner (jobbról) joggal örülhettek tanítványaik sikereinek

A serdülő női korosztályban Szüsz Cintia (Kiskanizsa) 63 kg-ban, Kovács Petra (Péterfy) pedig 66 kg-ban ért el második helyezést. A két lány a döntőben szoros mérkőzésen maradt alul.

- Mindketten jól helyt álltak, de biztos vagyok benne, hogy lesznek még jobb eredményeik is – mondta el a trénerük, Tóth László.

Szlovák Milán (Kiskanizsa) a serdülő fiú 38,5 kg-ban indult, az egész torna alatt kiemelkedő teljesítményt nyújtott, a döntőig két mérkőzést is nyert idő előtti befejezéssel, a fináléban egyelőre rutinosabb ellenfelének a kezét emelték a magasba, így Milán is ezüstéremmel térhetett haza. Orsós Tamás (Csapi) a serdülő fiú 40 kg-ban a második versenynapon vereséget szenvedett a későbbi győztestől, így ötödik helyen végzett.

- A négy bokszoló közül háromnak ez volt az első országos szintű megmérettetése, amit úgy érzem, remek teljesítménnyel zártak – tette hozzá az edző.