Újabb tehetségük hallat már magáról az ob-n

Debrecenben még most is tart a 124. felnőtt úszó országos bajnokság, Hajdú-Bihar megye központja 2019 után ad otthont ismét a mostani hivatalos megnevezése szerint a Szerencsejáték Zrt. - CXXIV. Úszó Országos Bajnokságnak.

A cívisvárosban úszhat természetesen a Délzalai Vízmű SE miniküldöttsége is, mi több, Bukovics Rebeka (2006) már A döntőzhetett is a versenynapok során. A kanizsaiak újabb ifjú tehetsége 100 m gyorson kezdett és lett összesítésben a hölgyeknél 12. az elért 57,54 másodperces idővel. 50 m gyorson Rebeka lépett egyet előre, hiszen 26,47-es teljesítménye a tizenegyedik pozíciót jelentette, 50 m pillangón a mai nap folyamán pedig már a legjobb nyolc között léphetett rajtkőre. Végül 27.75-öt tempózott, amivel mezőnyében a hetedik lett, s érdekesség, hogy a bajnoki címet a nem is oly' régen még nagykanizsai színekben szereplő Varga Dominika szerezte meg.